EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Co dalej z Bunkrem Sztuki?

Protest przeciwko połączeniu Bunkra Sztuki i MOCAKu (Kraków, 30.01.2018)
Protest przeciwko połączeniu Bunkra Sztuki i MOCAKu (Kraków, 30.01.2018)

6 lutego rzeczniczka prasowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazała informację o braku sprzeciwu Ministra na powołanie dyrektora Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” w Krakowie bez przeprowadzania konkursu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski proponuje objęcie tego stanowiska przez Panią Marię Annę Potocką, dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.

Komisja Zakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Galerii Bunkier Sztuki podtrzymuje swoje obiekcje co do powierzenia stanowiska dyrektorskiego szefowej innej krakowskiej instytucji. Jak piszą koleżanki koledzy z KZ w Bunkrze: "Nasze zastrzeżenia potwierdzają kolejne wypowiedzi medialne kandydatki jednoznacznie krzywdzące dla zespołu, które poddają w wątpliwość możliwość skutecznej i efektywnej współpracy. Zespół intensywnie pracuje zatem nad zabezpieczeniem swojej sytuacji pracowniczej przy pomocy środków ustawowych."

Decyzja ministra Glińskiego i stanowisko Komisji Zakładowej w sprawie losów Bunkra były w ostatnich dniach szeroko komentowane przez regionalne i ogólnopolskie media, w tym „Gazetę Wyborczą”, „Dziennik Polski24”, „oko.press”, TVP Kraków, tok.fm i Radio Kraków.

W przyszłym tygodniu przedstawiciele Komisji Zakładowej przy wsparciu reprezentacji ogólnopolskiego środowiska artystycznego spotykają się z Prezydentem Jackiem Majchrowskim w celu przedstawienia konkretnych alternatywnych rozwiązań dotyczących zarządzania instytucją.

Razem z radnymi dzielnicy Stare Miasto opracowujemy projekt uchwały o powołanie zespołu opiniodawczo-doradczego w celu opracowania planu działań w sprawie Galerii Bunkier Sztuki, który ma być procedowany na najbliższej sesji rady 12 lutego. Komisja Zakładowa zamierza zorganizować akcję wspierającą przyjęcie projektu uchwały w siedzibie rady dzielnicy podczas prac nad uchwałą.

14 lutego o godz. 17 odbędzie się w Bunkrze Sztuki otwarta dla publiczności debata, organizowana przez Komisję Zakładową, do udziału w której zaprosiliśmy przedstawicieli władz miejskich, Galerii oraz znawców sztuki. Gorąco zapraszamy do dołączenia do tego wydarzenia.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.