EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Relacja z listopadowego mazowieckiego spotkania komisji IP

2 listopada w Warszawie odbyło się spotkanie koordynacyjne komisji IP działających na terenie województwa Mazowieckiego. W spotkaniu wzięły udział 4 komisje. Podzielono się informacje o sytuacji w poszczególnych komisjach, oraz zaplanowano wspólne działania na najbliższy miesiąc. 

W spotkaniu udział wzięły komisje działające w Aelia Polska, Narodowym Instytucie Audiowizualnym (NInA) oraz Warszawska Komisja Środowiskowa (WKŚ) i Komisja Środowiskowa Pracowników Sztuki.

Sytuacja w poszczególnych zakładach pracy i branżach w woj. Mazowieckim

Komisja Pracowników Sztuki – wraz ze zmianą rządu negocjacje związane ze sprawą systemu zabezpieczenia społecznego dla twórców kultury prawdopodobnie będą musiały rozpocząć się od nowa. Komisja przygotowywała też oświadczenie związane z konfliktem w Gdańskim Instutucie Sztuki Wyspa.

Komisja w Aelii cały czas jest zaangażowana w procesy sądowe m.in. o przywrócenie do pracy Anny Kucharzyk. Kierownictwo firmy w dalszym ciągu nie dostarczyło komisji dokumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania komisji. 

Warszawska Komisja Środowiskowa w ostatnim miesiącu zajmowała się przygotowywanie materiałów informacyjnych dotyczących kwestii migracyjnych. W chwili spotkania materiały te poddawane były pracy redakcyjnej. Ponadto WKŚ zapowiedziała akcję agitacyjną skierowaną do pracowników i pracownic Polskiego Busa. W tym celu komisja przygotowała ulotkę, do propagowania której zaproszono pozostałe komisje.

Komisja w Narodowym Instytucie Audiowizualnym rozwija się i odnotowała pierwszy pośredni sukces - w ostatnich wyborach do komisji antymobbingowej i antydyskryminacyjnej zostali przyjęci wszyscy kandydaci/kandydatki zarekomendowane przez komisję. 

Wspólne działania

Podczas spotkania WKŚ zaprosiła na kilka spotkań dyskusyjnych, które współorganizowała:

- Spotkanie "TTIP - pułapka transatlantycka" w Instytucie Kultury Polskiej we wtorek 3 listopada 2015,

- Spotkanie "Miejsce pracy, miejsce aktywizmu" na skłocie Syrena w sobotę 14 listopada 2015.

Oprócz tego zaproszono na akcję informacyjną pod agencjami pracy tymczasowej, której celem będzie ostrzeżenie tamtejszych potencjalnych pracowników i pracownice, przed nieuczciwymi działaniami używanymi przez agencje.

Na koniec zaproszono wszystkich zebranych do wspólnego pójścia na demonstrację 7 listopada "Solidarność zamiast nacjonalizmu". Idąc tam, chcielibyśmy zamanifestować swój sprzeciw wobec narastających w ostatnim czasie nastrojów ksenofobicznych i rasistowskich zaznaczając, że kryminalizacja imigracji i antagonizowanie kultur służy tylko kapitałowi. Podczas demonstracji będziemy rozdawać ulotki i broszury informujące o przyczynach ostatnich wielkich migracji, oraz zachęcające do organizowania się.

Podsumowanie

Podczas trzeciego regionalnego spotkania komisji IP z Mazowsza zaplanowano wspólne akcje na najbliższy miesiąc oraz wymieniono się doświadczeniami. Wyrażono wolę wspólnego pójścia na demonstrację 7 listopada i ogłoszono akcję, zapraszając inne komisje do uczestnictwa. Oprócz tego rozdano materiały informacyjne o TTIP - broszurę autorstwa Johna Hilary'ego "Transatlantyckie Partnerstwo w Dziedzinie Handlu i Inwestycji" oraz książkę "TTIP - pułapka transatlantycka". Następne spotkanie zaplanowano na 7 grudnia.

 

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.