EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Poznań: IP demonstruje przeciwko likwidacji skłotu Rozbrat

Inicjatywa Pracownicza wzięła udział we wczorajszej (9 maja) demonstracji w obronie skłotu Rozbrat, oraz bezmyślnej polityce miasta w zakresie przestrzeni publicznych i kwestii mieszkaniowych.Rozbrat to jedyny w Poznaniu niekomercyjny ośrodek kultury alternatywnej, a także inicjatywy społecznej i politycznej. Mieści się on w zagospodarowanych 15 lat temu pustostanach. Obecnie, „właściciel” upomniał się o te obiekty.

W demonstracji wzięło udział ponad 1,5 tysiąca osób. Oprócz IP, wzięli w niej udział członkowie Federacji Anarchistycznej, Teatru Ósmego Dnia, Stowarzyszenia "My, Poznaniacy", Stowarzyszenia Ekologicznego Marlewo, Lewicowej Alternatywnej, Stowarzyszenia Pomocy Eksmisyjnej, Zielonych 2004, Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80", a także przedstawiciele berlińskich środowisk autonomicznych oraz polskich i zagranicznych skłotów.

Demonstracja rozpoczęła się wiecem pod Operą, Następnie demonstranci udali się przez Most Teatralny, a potem ul. Roosevelta, św. Marcin i Ratajczaka w stronę Starego Browaru

Po krótkim wiecu, na którym m.in. przemawiał członek Komisji Krajowej OZZ Inicjatywa Pracownicza Jarosław Urbański (przypomniał hipokryzję władz dotyczącą podnoszenia kwestii "nielegalności" Rozbratu, zwłaszcza w kontekście do dziś niewyjaśnionej sytuacji Starego Browaru), demonstracja ruszyła ul. Półwiejską i dotarła na Stary Rynek gdzie na schodach ratusza odbył się kolejny wiec, po czym manifestacja przeszła ul. Żydowską i zakończyła się na ul. 23 Lutego.

Przód pochodu otwierał duży transparent "Odzyskujemy miasto – przeciw prywatyzacji przestrzeni publicznej – w obronie Rozbratu". Skandowano między innymi hasła: "Łapy precz od Rozbratu", "Solidarność naszą bronią", "Miasto nie dla inwestorów", "Deweloperzy, burżuje, wasz koniec się szykuje", "Dość prywatyzacji przestrzeni publicznej", "Mieszkanie prawem nie towarem", "Kapitalizm – kanibalizm", a także "Grobelny i Kulczyk to jedna banda!" i "Precz z Grobelnym".

Ze szczegółową i barwną relacją z manifestacji można się zapoznać na stronie Kolektywu Rozbrat.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.